Uudised

Idea Group laiendab haaret digitaalmeedia vallas


Baltikumi suurim kommunikatsioonikontsern Idea Groupi viib digitaalmeedia planeerimise grupi meediaagentuuri Idea Havas Media koosseisu. Seni samuti online-kanalitesse meediat planeerinud Idea Havas Digital suunab oma tegevuse eelkõige uute digitaalmeedia valdkonna teenuste ja digianalüütika-lahenduste arendamisse ning andmeanalüüsile.

Idea Havas Media juhi Kert Kangerti sõnul sisaldab üheksa meediaplaani kümnest online-kanaleid ning digikanalite tähtsus ja osakaal kasvab lähiaastatel veelgi. „Meediaagentuurina on meie ülesanne tagada, et kliendi ees vastutav projektijuht oleks suuteline haldama klienti kogu meediaspektri ulatuses. Seetõttu on oluline, et meediaagentuuris oleksid tugevad digimeedia kompetentsid, mis võimaldavad strateegilist analüüsi ja planeerimist kõigi meediatüüpide lõikes,“ lisas Kangert.

Alates novembrist täienes Idea Havas Media koosseis kahe digitaalvaldkonna spetsialisti näol. Ettevõtte digitaalvaldkonna suunajuhina alustas Liisa Ruusamägi, kes on varem töötanud digimeedia projektijuhina Mediacomis ja enne seda E-kanali turundusjuhina kindlustusvaldkonnas. Projektijuhina liitus Idea Havas Mediaga Irina Piiskoppel, kellel on rohkem kui kuue-aastane töökogemus meediaagentuurist Vizeum.

Idea Havas Medias juhi sõnul toovad uued inimesed lisaks tugevale projektijuhtimise kogemusele ja kompetentsidele meediaagentuuri kaasa ka värskeid ideid, mille võimalused digitaalmeedia arengut ja kasvu silmas pidades on sisuliselt piiritud. „Digimeedia kompetentside kaasamine lubab meil kokkuvõttes suurendada nii Idea Havas Media kui ka Idea Havas Digitali efektiivsust,“ sõnas Kangert.

Seni Idea Groupis samuti digimeedia planeerimisega tegelenud Idea Havas Digitali meeskond keskendub valdavalt otsekliendi kommunikatsioonile ja nende Idea Groupi klientide teenindamisele, kelle turundustegevuste põhiväljund on seotud just digitaalse meediaga. „Sellega seoses võtab Idea Havas Digital kogu Idea grupis aktiivsema rolli kliendilojaalsusprogrammide arendamise,  andmebaasiturunduse, otsingureklaami ning sotsiaalmeediaga seotud analüütika osas,” sõnas ettevõtte juht Kaarel Oja.

Idea Groupi 15-nes ettevõttes Eestis, Lätis ja Leedus töötab kokku 160 inimest. Möödunud aastal ületas grupi käive 20 miljoni euro piiri. Viimasel kolmel aastal on Idea Group olnud kiireima kasvuga kommunikatsioonikontsern Baltikumis.

Kert Kangert, Idea Havas Media tegevjuht
Kaarel Oja, Idea Metrix tegevjuht