News

Defenetly SEX


Vaatasin terve päeva telekat, see tähendas ka umbes veerandsada reklaamipausi, ma ei kerinud edasi. Kui palju „realistlikke“ stseene elust enesest! Perekond köögis, naeratavad, perekond tänaval, naeratavad, perekond kolmandas kohas. Ikka naeratavad. Hea elu, ilus elu. Aga kus on PÄRIS elu? Draama, flirt, õudus, üllatus, viha, hirm, absurd (ok, seda õnneks ikka oli ka), seks … Jah, seks?
Kus on suudlevad noored köögis, kirglikud keskealised voodis ja hommikupäikses sillerdav paljas tervisest pakatav higine ihu? Kas reklaamipausid on muutunud liiga konservatiivseks? Eluvõõraks? Kas kõik on liiga „kindla peale“?

Teleklippides on meil nööbid enamasti viimseni kinni nööbitud, voodis magatakse riietega ja peamine narratiiv on mudelperekond imekaunis valguses toodet või teenust nautimas. Võib-olla saab ikka veidi veetlevamalt ja usutavamalt? Muidugi on seks ja alastiolek reklaamides libe tee, taktitunnet ja maitset peab olema. Aga kuhu jäävad Eurobestil ja Cannes’is paljukiidetud ausad lood? Need, mida sihtrühmad tegelikult ka usuvad, kasvõi ainult visuaalselt? Olen täiesti veendunud, et eestlased on grillirahvale lisaks ikka veidi seksirahvas ka. Teeme nüüd ülemise nööbi lahti, suudleme suule ja võib-olla viime viime mõne narratiivi … vee alla. Või alustame üldse voodist. Ma ei väida, et seks müüb, ma ütlen, et paneme tule põlema.

Koolis õpetati ühes tunnis, et vaatajal võiks olla võimalus looga samastuda. Ideaalis päris oma lugu peas edasi mõelda. Teises tunnis, et eristumine hea, nali haarab ja ebareaalne lambistsenaarium jääb meelde. Ja nii edasi. Ärge nüüd mind sõna sõnalt tsiteerige ja valesti mõistke, aga seda kõike saab teha ka vähe kehakultuslikumas võtmes? Vähe põnevamalt? Ega see jutt on siin mulle endale ka meeldetuletuseks. Tegelikult räägime ju loovusest. Ja loovuse kinnitamisest.

Siin mõned head näited välismaalt, kus mu arvates on idee kenasti loovalt paigas:

Southern Comfort

BGH Summer Hater

Agent Provocateur (okei, see põhimõtteliselt ei loe, sest nende toode on juba üdini seks, aga klipp on ikka hea)

Space Shower TV

Andres Siem
IDEA loovjuht